PATRA

PATRA

Patra on elav kuurortlinn, kus kohtuvad meelelahutus, ajalugu ja kultuur: Linna avastamist tasub alustada tuntuimalt jalakäijate tänavalt – Ayiou Nikoláou’lt. Sealt viib 192 trepiastet otse vanalinna. Iseäranis veetlevad on värviküllased uusklassitsistlikud häärberid, mis annavad aimu linna kuulsusrikkast minevikust. Samuti väärib külastamist keskaegne kindlusloss, mis ehitati 6. sajandi teisel poolel antiikse akropoli varemetele.Akropolist läänepool asub Patra Rooma teater, mis ehitati isegi varem kui Ateena Rooma teater (Heroodion 160 pKr). Teatrit ümbritsev ala on muudetud vabaõhumuuseumiks, kus eksponeeritakse mosaiike, sarkofaage ja muid arheoloogilisi leide. Romantikuid köidab kindlasti Patra linna sümboliks kujunenud majakas, mille juurest avaneb võrratu panoraamvaade sadamale.

Meelte ergutamiseks külastage männisaluga kaetud künkakest, mida kohalikud kutsuvad Patra verandaks. Kõrgete puude vahel on varjulised jalutusrajad, mis sobivad suurepäraselt ka tervisejooksu harrastajatele

Mitmel pool Patra ümbruses võib leida kuulsale kreeka poeedile Kostis Palamas’ele pühendatud mälestusmärke. Luuletajat kujutav kuulsaim skulptuur asub Ypsilá Alónia väljakul.

Patra on üks neid linnu, mis kunagi ei uinu, tuleb vaid järgida selle loomulikku rütmi, nautida võrratut kreeka toitu ja jooke ning haarata endasse osake Patra ööelust.

Ekskursioonid

Antiikne Olümpia – Kreekas asuv Olümpia oli antiiksete olümpiamängude toimumispaigaks, mida kreeklased korraldasid iga nelja aasta tagant. Olümpia asus Peloponnesose poolsaare lääneosas Elise orus, mida läbis Alpheiose jõgi. Olümpia polnud linn, vaid pühapaik, mille ehitised rajati olümpiamängudeks ning jumalate kummardamiseks. Olümpia oli kreeklaste rahvuslik pühamu, milles peitus palju hinnalist Kreeka kunsti: templeid, monumente, altareid, teatreid, ausambaid ning messingist ja marmorist valmistatud ohvriande jumalatele. Olümpia arheoloogiamälestised kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse.