VARNA

VARNA

Varna linnast umbes 20 km kaugusel asub Bulgaaria populaarseim kuurort Kuldsed Liivad.

Legendi järgi matsid piraadid Varna lähedale kokkuröövitud kulla, aga õiglane maa neelas selle alla ja muutis kuldseks liivaks.

Siinne peene kollase liivaga mererand on 3,5 km pikk. Laius kohati ulatub 100 meetrini. Merevesi on selge ja puhas, valdavalt madala põhjaga ning keskmine veepemperatuur küündib +24 soojakraadini. Kuurordi keskmine suvine õhutemperatuur ulatub 27°C-ni.

 

Golden Sands

Bulgaaria kuulsaim ja populaarseim puhkusepaik on romantilise nimega kuurort Golden Sands. See kuurortlinn asub Varnast 18 km kaugusel põhjas. Siinne peene kollase liivaga mererand on 3,5 km pikk ja kohati koguni kuni 100 m laiune. Merevesi on selge ja puhas. Golden Sandsi territooriumil on 17 mineraalveebasseini, lisaks mitu tervisekeskust, kus pakutakse erinevaid taastusraviteenuseid.

Golden Sandsi menukust mõjutab osaliselt kindlasti tõsiasi, et linn on tunnistatud riigi puhtaimaks kuurordiks. Golden Sands on kuurordi laitmatu ökoloogilise puhtuse säilitamise eest pälvinud rahvusvahelise sinise lipu märgi. Siinsed rohelised pargid, kullakarvalise peene liivaga mererannad ning kristallselge meri muudavad Golden Sandsi imetoredaks puhkusepaigaks. Kuurordis on ideaalsed tingimused loodud ka spordisõpradele – siin on jahid, kaatrid, paadid, vesijalgrattad, veesuusad, samuti tennise-, korvpalli- ja käsipalliväljakud, keeglisaalid ning ratsutamisplats. Golden Sandsis on 2003. aasta suvel rajatud veelõbustuspark.

Kuldsed Liivad on rannikuala elavaim kuurort, mistõttu on linn noorte turistide üks meelispuhkepaiku – kuurordis on kasiino, ajaviiteteater, arvukalt restorane, ööklubisid, varieteesid ning kaupluseid.

Ekskursioon

Nessebar– Ekskursioon Nessebari, mis on tuntud kui neljakümne kiriku linn. Külastame linna vanemat osa ja selle kõige populaarsemaid kirikuid – Kreeka Kirik, St. Paraskeva, St. Spas, Pantokrator, St. Stefan. Peale kirikute külastamist on lõunasöök ja seejärel on piisavalt vaba aega linnaga iseseisvalt tutvumiseks ning sisseostude sooritamiseks.

Balchik ja Kaliakra folklooriprogrammiga- Pärastlõunane ekskursioon algab Balchikis, kus külastame Rumeenia kuninganna Maria endist residentsi ning tema kuulsat botaanika- ja roosiaeda. Seejärel sõit legendaarse keskaegse kindluse varemete juurde ning külastame Bulgaaria üht kaunimat paika, kus avaneb vaade Kaliakra neemele. Päeva lõpetuseks ootab teid õhtusöök Bulgaaria rahvusrestoranis.

Bulgaaria õhtu – Pealelõunane väljasõit Bulgaaria sisemaale. Õhtusöök temaatilises vabaõhurestoranis, kus pakutakse rahvuslikku õhtusööki rootsi lauas, piiramatus koguses veini, selle kõrvale rikkalikku folkloori- ja tantsuprogrammi.

Piraadilaev – Samal ajal, kui täiskasvanud naudivad pokaali veini, õlut või karastusjooke (lisatasu eest), saavad lapsed osa meelelahutusprogrammist, tutvuvad mereröövlite vana kaardiga ja osalevad kahe-kolme piraadilaeva vahelises lahingus. Kostümeeritud laevameeskond otsib koos lastega peidetud aaret ning korraldab erinevaid mänge.

Dziibisafari – Unustamatu džiibiretk Bulgaaria maapiirkonnas Vene sõjaväe tüüpi džiipidel. Külastame paika, kus villitakse Bulgaaria brändit (rakia) ja soovijatel avaneb võimalus seda ka maitsta. Sõidame läbi maapiirkondade ja külakeste, vaatame kuidas valmistatakse erinevaid meesorte ja degusteerime neid.

Kivimets – Sõidetakse kivimetsa poole, mis asub Varna lähistel ja koosneb fenomenaalsetest kivimoodustistest. Peale kivimetsa külastust läheme pisikesse Bulgaaria külla, kus sööme lõunat. Lõunasöögi ajal vaatame kohalike külanaiste rahvustantse ja tutvume kohalike külatraditsioonidega. Tagasiteel teeme väikese laevasõidu Kamchia jõel.

Ropotamo ja Sozopol – Laevaekskursioon mööda looduskaitse all olevat Ropotamo jõge. See järel sõit Sozopoli vanalinna, kus külastatakse Neitsi Maarja kirikut, mis on kuulus oma imekaunite puidust ikoonide poolest. Lõunasöök ja vaba aeg.

Bulgaaria linnused – Veliko Turnovo ja Arbanasi – Varahommikune väljasõit, panoraamvaated sõidul üle Balkani mägede Veliko Tumonovi suunas, keskaegne Bulgaaria pealinn. Samovodene turutänava külastamine – võimalus näha käsitöölisi ja kunstnikke meisterdamas. Peale lõunasööki ajaloololise Tsarevets mäe külastamine – jalutuskäik ümber ajaloolise kindluse müüride ja paleede, mis on olnud vana Bulgaaria pealinna õitseaja tunnistajaks. Arbanasi külastamine. Jalutuskäik läbi küla, mis on kuulus oma 16.-17. sajandi kompaktselt säilinud arhitektuuri poolest. Konstantsalievi Maja külastus, milles praegu asub etnograafia muuseum. Samuti vaatame “Püha Jumalaema” kloostrit, mis on loodud Teise Bulgaaria kuningriigi ajal ning vaatleme Neitsi Maarja imelist ikooni.

Rooside ja Traakia kuningate org – Väljasõit varahommikul. Kazanluk – külastame Traakia hauakambrit Tyulbeto mäenõlval, mis ehitati 3-4 sajandil ekr. Järgneb etnograafilise kompleksi ja roosiõli tehase külastus – võimalus näha roosiõli pressimist autentses vana-aja tehases. Aroomiõli testimine, lõunasöök, mälestuskiriku külastamine Shipka külas. Maaliline sõit läbi Shipka mäekuru ja Stoletovi mäe külastus. Ekskursiooni lõpetuseks külastame Eturat – etnograafilist vabaõhumuuseumi.