TENERIFE

 

TENERIFE

Laavaliivaga rannad kutsuvad teid koos lastega Kanaari saarte suurimale ja populaarseimale saarele Tenerifele. Siin naudivad täiskasvanud päikselist rannapuhkust, lapsed veeparke ning saare kuulsaimat loodusparki – Loro Parki.

Saare lõuna osas asuvas Costa Adejes leiate saare parimad hotellid ning golfikeskused.

Los Cristianoses leiate ehedat kohalikku elu. Seal on saare parimad restoranid , kus pakutakse tapaseid, papas arrugadas – kartuleid , mereande ja kõike muud kohalikku kööki kuuluvat.

Los Giganteses kogete unustamatut loodust kaljuse maastiku , mereveebasseinide ja matkaradadega. Puhkusepäeva Lõuna – Tenerife kõige päikeserohkemas kohas lõpetab imeline päikseseloojang.

Playa de las Américase teemapargid, hästi hooldatud promenaad , paljud kaubanduskeskused ja hommikuni kestev ööelu pakub palju tegevust .

Tenerifel saab kombineerida ka linna – ja rannapuhkust . Pealinn Santa Cruz on ilus ja ehe , seal on mõnevõrra jahedam kliima, võluv vanalinn ning suurepärased ostuvõimalused .

Saare keskosa kroonib Hispaania kõrgeim mäetipp Teide, mille jalamil laiub kunagise vulkaanipurske tagajärjel müstiline kuumaastik. Tenerife lemmikeksursioonid on kindlasti erinevad mereretked.

Playa de las Americas

Tenerife lõunaosas asuv Playa de las Americas on tuntud oma heatasemeliste hotellide, aktiivse ööelu ja heade randade poolest.

Playa de las Americases on uhked laiad liivarannad, mille tonaalsus kõigub heledapoolsest kuni üsna tumedani. Kuurort jaguneb mitmeks väiksemaks rannaks, nagu Playa del Duque, Playa de Fanabe, Playa Torviscas, Playa del Bobo ja Playa Americas. Siin pakutakse erinevaid veespordi võimalusi – skuutrid, vesijalgrattad, purje- ja lainelauad, langevarju- ja banaanisõit. Lastele valmistavad rõõmu mitmed veepargid.

Piirkonnas on rohkelt erinevaid söögikohti, leida võib näiteks hiina, mehhiko, itaalia või teisi rahvusrestorane ning rahvusvahelistesse kettidesse kuuluvaid kiirsöögirestorane. Kanaaridele omaseid roogi saab nautida kuurordist veidi eemal väikestes külades. Soosituimad kalarestoranid asuvad La Caleta külas ja Los Cristianose kuurordis.

Playa de las Americas sobib kõigile, nii peredele ja rahulikuma puhkuse otsijale kui ka ööelu nautijatele.

 

Costa Adejes

Costa Adejes on uhked laiad liivarannad, mille tonaalsus kõigub heledapoolsest kuni üsna tumedani. Siin pakutakse erinevaid veespordi võimalusi – skuutrid, vesijalgrattad, purje- ja lainelauad, langevarju- ja banaanisõit. Vanem puhkaja naudib kindlasti imepärast maastikku ja mõnusat kliimat. Lastele pakuvad lõbu arvukad lõbustus- ja teemapargid. Läheduses on neli heatasemelist golfiväljakut.

Costa Adeje sobib kõigile, nii peredele kui ka rahulikuma puhkuse otsijale. Ilm on meeldivalt mahe ning pakub võimalust tunda rõõmu suvesoojast. Laiad liivarannad lausa kutsuvad rannamõnusid proovima.

Costa Adejest leiate heatasemelised hotellid ja suurepärased restoranid. Ja kui soovite tutvida ka ööeluga, siis vaid lühikese taksosõidu kaugusele jäävad Playa de las Americase ööklubid.

Los Abrigose

Los Abrigose väikeses kalurikülas saab nautida kvaliteetpuhkust heatasemelises ja palju teenuseid pakkuvas hotells Sandos San Blas. Siin saab kogeda nii rahulikku puhkust kui ka mitmekülgset aktiivset tegevust.

Sandos San Blasi kõik hinnas hotell sobib igas vanuses puhkajale. Golfisõpru rõõmustab hotelli kõrval asuv golfiväljak.

Sisseostudele ja ööeluga tutvuma tasub minna lähedal asuvasse Playa de las Américasse. Lähikülasid ja vaatamisväärsusi on mugav avastada rendiautoga.

Puerto de la Cruz

Tenerife saare põhjarannikul asuv Puerto de la Cruz on saare suuruselt teine turismilinn. Erinevalt lõuna-osa uutest turismikeskustest on selle linna näol tegemist soliidse ajalooga puhkekohaga. 19. sajandi lõpul ehitati sinna kuurort, kus praegu tegutseb hotell-kasiino Taoro. Selle linna iseloomulikuks elemendiks on rohelised aiad, sõbralik õhkkond ning vilgas tänavaelu. Õhtul muutuvad Plaza del Charcot ümbritsevad tänavad ja Paseo maritimo otsekui üheks suureks lõbustuskohaks, kus võib soovi korral ka õhtustada ühes paljudest välirestoranidest. Linnas on hulgaliselt arhitektuuri- ja kultuurimälestisi, näiteks Nuestra Seňora de La Peňa kirik, San Telmo erakla, San Felipe loss, Casa de La Aduana (tollihoone) ja vana sadamakai, kus tänapäevalgi võib kohata väikesi kaluripaate. Üks El Puerto huvitavamaid vaatamisväärsusi on Lago Martianez, mis koosneb Kanaaridelt pärit kunstniku Cesar Manrique kavandatud mereveebasseinidest, milles avaneb suurepärane võimalus ujumiseks ja päevitamiseks. Lisades neile veel vulkaanilise ranniku oma eksootilise taimestiku ja harmoonilise arhitektuuriga, jääb üle vaid tõdeda, et tegemist on tõepoolest Cesar Manrique`i kauneima kunstiteosega.

Los Gigantes

Merest kõrguvad kaljuhiiglased, los gigantes, on andnud nime omapärasele puhkepiirkonnale. Üksteise kõrval asuvad Los Gigantes, Puerto Santiago ja Playa de la Arena on kokku kasvanud linnakesed.

Los Gigantes sobib rahuliku puhkuse otsijale. Suuri ööklubisid siit ei leia. Mõnusates väikestes kalarestoranides ja hubastes baarides kulgeb ööelu siiski hiliste õhtutundideni.

Los Gigantese piirkonna rannad on tumeda liivaga väiksed rannasopid kaljude vahel. Väike varjuline Los Guiose rand asub sadama lähedal, suurem rand on Playa la Arenas. Mõlemal rannal saab rentida rannatoole ja päikesevarje. Rannas on võimalik tegelda veespordiga.

Ekskursioonid

Saareekskursioon koos Masca küla ja Teidega -Aurinko saareekskursioon annab teile hea ülevaate saarest kui tervikust: näeme Tenerife kaunist loodust ja teeme põgusalt tutvust külade ja väikelinnadega. Hommikupoole sõidame mööda 6 km pikkust serpentiinteed Masca külla. Masca on säilitanud oma traditsioonilise ilme pika isoleerituse tõttu muust maailmast. Külastame Icod de los Vinos väikelinna, mis on kuulus oma Drago Milenario nimelise draakonipuu poolest. Degusteerime ühes linnakese bodegadest (veinipoes) kohalikke veine. Lõunatame lihtsas kanaari roogi pakkuvas restoranis La Orotava lähistel. Peale lõunasööki jõuame Teide Rahvusparki, mida kroonib Hispaania kõige kõrgem mägi El Teide (3718 m). NB! Köisraudteega vulkaani tippu minemiseks aega ei jää!! Tagasi hotellidesse sõidame läbi Vilaflori, kus kasvab saare kõige suurem mänd Pino Gordo.

La Gomera – Ekskursioonipäev Tenerife naabersaarele La Gomerale pakub suurepäraseid looduselamusi. Varahommikul sõidame Los Cristianose sadamast La Gomera pealinna San Sebastiáni, kus on peatunud ka maadeavastaja Cristohper Kolumbus. La Gomeral näeme muljetavaldavat loodust, külastame Garajonay rahvuspargi iidset loorberimetsa, mille UNESCO on kuulutanud maailmapärandiks. Sööme lõunat kohalikus restoranis (hinnas )ning näeme/kuuleme linnulaulule sarnanevat vilekeelt El Silbot – keelt, mida kasutasid pärismaalased omavahel suhtlemiseks sajandeid tagasi.

Loro Park – Loro on Tenerife tuntuim looduspark, kus on lopsakat loodust ning palju eksootilisi loomi ja linde. Pargis on 4,5 tundi vaba aega, et omal käel erinevaid atraktsioone ja etendusi (gorillad, merilõvid, delfiinid, mõõkvaalad) nautida. Võite külastada haitunneliga akvaariumi ning maailma ühte suuremat pingviinide eluala väljaspool Antarktikat. Kaunis troopilises aias on ka üks maailma suurimaid papagoide kollektsioone.