INDIA

INDIA VABARIIK

Rahvaarv: 1 166 milj.

Suunakood: +91

Ajavöönd: GMT +5

Pindala: 3 287 240 km2

Pealinn: New Delhi

Rahaühik: ruupia (INR)

Liiklus: vasakpoolne

Riigikeel: hindi ja inglise

Naabrid: Pakistan, Hiina, Nepal, Bhutan, Myanmar/Birma, Bangladesh, Sri Lanka, Maldiivid

India on ekstreemsete äärmuste maa – pead pööritama panev virvarr kõikvõimalikest vastanditest. India lööb pahviks oma suuruse, glamuuri ja vastuolulisusega. Seal elab rohkem kui miljard inimest, räägitakse enam kui 400 keelt ja kasutatakse 22 erinevat ametikeelt. India ainulaadne kultuur on segu hindusitlikest-, islami-, budistlikest-, sikhistlikest, džainistlikest ja koloniaalsetest traditsioonidest. Vaatamata väga tihedale inimasustusele on Indias ka lugematul hulgal looduskauneid paiku. Nii nagu Indias on palju äärmusi eluolus, on seal palju vastandeid ka looduses – India madalaim looduslik punkt asub allpool merepinda, kuid kõrgeim ulatub merepinnast peaaegu 8600 m kõrgusele; India kaks suuremat jõge kuuluvad maailma 40 pikima hulka, kuid pindalalt suurimad järved on väiksemad Peipsi järvestki; Indias asuvad maailma kõige vihmasemad alad, kus aastas sajab enam kui 12000 mm, kuid ka paigad, kus aastas sajab alla 250 mm.

India võlu on tema ettearvamatus – plaanimuutused ning ootamatud uued ja huvitavad seiklused on seal reisides tavaline. India on proovikiviks paljudele rändajatele – mõned hingavad kergendatult sealt lahkudes ja teistele seevastu jääb see eluaegseks külastuspaigaks.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Indiast 6 looduslikku objekti ja 23 kultuurilist objekti. Kultuurilised objektid nimistus on muuhulgas India mägiraudteed, 8. sajandist pärit Pattadakal’i monumendid Karnataka osariigis India keskosas, Goa osariigi kirikud ja kloostrid India lääneosas, Konârak’i päikesetempel Orissa osariigis India kirderannikul, Tāj Mahal ehk Tadž Mahal haudehitis Põhja-Indias Uttar-Pradeshi osariigis Agra linnas, Agra kindlustus, Ajanta budistlikud koopamonumendid Maharastra osariigis India keskosas, Humayun’i haudehitis Delhis, Sanchi budistlikud monumendid Madhya Pradesh’i osariigis India põhjapoolses keskosas. Looduslikud objektid nimistus on Kaziranga Rahvuspatrk Assami osariigis India kirdeosas, Keoladeo rahvuspark Rajasthani osariigis India põhjaosas, Manas looduskaitseala Assami osariigis, Nanda Devi ja Lillede oru rahvuspargid Uttarakhandi osariigis India põhjaosas, Sundarbans rahvuspark Lääne-Bengali osariigis India kirdeosas, Sahyādri mäeahelik India lääneosas.

ASUKOHT JA KLIIMA.

India põhjaosas New Delhi piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid detsembrist veebruarini 21°C–24°C, märtsis ja novembris 28°C–30°C, aprillis ja juulis 35°C–36°C, mais ja juunis 39°C–40°C ning augustist oktoobrini 33°C–34°C. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist veebruarini 7°C–10°C, novembris 13°C, märtsis 15°C, aprillis ja oktoobris 20°C–22°C ning maist septembrini 24°C–28°C. Sademeid on aastas 800 mm, kusjuures sademed jagunevad kuude lõikes väga ebaühtlaselt. Novembrist maini on sademeid 5–20 mm kuus. Kõige enam (230–260 mm) sajab juulis ja augustis. Kõige rohkem vihmapäevi (10–11) on juulis ja augustis. Oktoobrist maini on igas kuus kuni 2 vihmapäeva. Aastas on peaaegu 2700 päikeselise tundi.

India läänerannikul Goa osariigi pealinna Panaji piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid oktoobrist märtsini 31°C–32°C, aprillis ja mais 33°C ning juunist augustini 29°C–30°C. Öised keskmised temperatuurid on detsembrist veebruarini 20°C–21°C ning aprillist oktoobrini 24°C–26°C.

India kaguosas Tamil Nadu osariigis Madurai piirkonnas on päevased keskmised temperatuurid oktoobrist veebruarini 29°C– 31°C ning märtsist septembrini 32°C–34°C. Öised keskmised temperatuurid on novembrist veebruarini 22°C – 23°C ja märtsist oktoobrini 24°C–26°C. Sademeid on aastas enam kui 1000 mm. Jaanuarist märtsini sajab alla 25 mm kuus. Juulist novembrini sajab igas kuus 110–190 mm. Ka kõige sademeterohkemas kuus (oktoobris) on ainult 8 sajupäeva.

TASUB TEADA

Turvalisus:

Goa on siiani olnud turistidele üldiselt väheohtlik piirkond. Seal on ette tulnud naiste vastu suunatud seksuaalvägivalda ja teatud terviseriskidest tulenevaid konsulaarabi kaasusi. Kindlasti on soovitav austada kohalikke kombeid, riietumistavasid ning öisel ajal üksi pimedatel tänavatel mitte jalutada.

Indias on alati olnud teatud oht terroristlike rünnakute osas. Seni on esinenud suunatud rünnakuid välismaalaste vastu Mumbais, New Delhis, Jaipuris, Faizabadis, Varanasis, Lucknows ja Hyderabadis. Ohust tulenevalt on soovitav vältida suuremaid demonstratsioone ja muid rahvakogunemisi nii suurlinnades, pühapaikades kui ka teistes turistidele huvipakkuvates piirkondades. Kõrgendatud oht on samuti rahvus- ja usupühal (26 jaanuar), iseseisvuspäev (15 august), Ramadan (11 august kuni 9 september 2010), Eid (10/11 september 2010) ja Diwali (5 november 2010). Kindlasti tuleks jälgida kohapeal võimude korraldusi.

Pinged Andhra Pradeshis ja Hyderabadis on põhjustanud piirkonnas vägivalda. Välisministeerium soovitab olla selles piirkonnas eriti ettevaatlik ja vältida rahvarohkeid kogunemisi.

Välisministeerium soovitab vältida reisimist Pakistaniga piirnevatele aladele, sealhulgas Kashmiri. Terroristlikud grupeeringud on valdavalt koondunud osariiki jagavale India-Pakistani kontrolljoonele ning Kashmiri oru peamistesse keskustesse nagu Srinagar, Gulmarg ja Pahalgam. Samuti tuleks ettevaatlik olla India-Pakistani piirialadel jäävates Gujarati, Punjabi ja Rajasthani osariikides ning inimröövide ja vägivalla tõttu ei ole soovitav külastada Arunachal Pradesh, Assam, Manipur, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Tripura osariike.

Kindlasti tuleks säilitada valvsus oma isiklike asjade üle. Hoidke hoolikalt oma passi ja raha ning muid väärtuslikke esemeid busside, taksode ja rongidega reisimisel. Samuti olge ettevaatlik teile võõraste poolt pakutava toidu ja joogiga.

Eriti ettevaatlik tuleks olla, kui teile lubatakse suuri kasumeid vääriskivide välismaale toimetamise eest või soovitakse saada ettemaksu soodsa äritehingu sõlmimiseks.

Narkootiliste ainete omamine, vahendamise ja kasutamine on rangelt karistatav.