KERALA

paabulind

KERALA

Kerala maakond asub India lõunatipus. Läänest piirneb Kerala Araabia merega ning idast Lääne-Ghati mäestikuga.

Kerala nimi tuleneb sõnadest kera+alam – kookospähklimaa. Kerala turismiamet on osariigi tunnuslauseks valinud mitmetähendusliku Jumala enda maa. Nimi viitab osariigi erakordsele loodusele, aga samuti ehk sellele, et Kerala on üks väheseid paiku rahutus maailmas, kus hindud, kristlased ja muslimid elavad rahumeelselt üksteise kõrval. Kõrvuti on ka nende pühamud.

Kerala tagaveed kujutavad endast Araabia mere rannikuga paralleelselt kulgevat kergelt soolase veega hiiglaslikku vesistut, milles on 5 järve. Neid ühendab 1500 looduslikku ja kunstlikku kanalit ning toidavad kümned jõed. Tagavetela on moodustunud rannikut uhuvate tõusulainete tulemusena: Lääne-Ghati mägedest merre voolavate jõgede suudmetesse aastatuhandete jooksul tekkinud madalad luited sulgesid suured alad sisevesistuks.

India paatmaja

Tagaveed on 900 km ulatuses navigeeritavad ning seda osatakse ka suurepäraselt ära kasutada.

Tagavetel püütakse kala, randadel kasvatatakse riisi. Oluline on tagavete roll transporditeena, viimasel aastakümnel aga vastupandamatu turismimagnetina. Nimelt pakutakse juba aastaid turistidele võimalust nautida laisalt voolavatel tagavetel lõõgastavaid paatmajakruiise.

India tee

Ekskursioonid

Trivandrumi linnatuur – Külastame Kerala moodsat, kuid samas minevikuhõngulist pealinna Trivandrumi, tutvume Maharajade elu-oluga, imetleme Padmanabhaswamy kaunite reljeefidega templit ning shoppame käsitööturul!

Cape Comorin – Maaliline Cape Comorini linnake asub haruldases paigas – kolme suure veekogu – Araabia mere, Bengali lahe ning India ookeani – kohtumiskohas. Rikastame end Vivekananda Rock´i meditatsioonikeskuses ning külastame Padmanabhapurami haruldast puidust linnapaleed.

Veneetsi Idas ehk traditsiooniline Kerala paatmajakruiis – Kaks päeva koos ööbimisega paatmajas! Lõputu rahu, looduse ürgne ilu, justkui sadu aastaid tagasi seisma jäänud ehe jõgede-äärne külaelu.. Kerala paatmajakruiis on maailmas ainulaadne ning lahkuda Keralast seda kogemata on lausa patt!

Neyyari tamm,metsik loodus ja jeepidega lõvisafari – Ekskursiooni käigus külastame Neyyari tammi ümbritsevat looduslikult kaunist piirkonda, võtame ette jeepidega lõvisafari, paadisõidu Neyyari järvel ning tutvume põneva looma- ja linnuriigiga.

Paatmajakruiis Ashtamudi järvel ja elevandisõit – Päeva esimeses pooles veedame mõned tunnid elevantide seltsis, saame nendega ratsutada, neid toita ning pesta. Seejärel naudime 3-4 tundi lahedat paatmajakruiisi Ashtamudi järvel ning maitseme vetel liueldes traditsioonilist Kerala lõunasööki.