SITSIILIA

SITSIILIA

Vahemere suurim saar Sitsiilia on põnev kultuuride kokkupuutepunkt, olles ajaloo vältel kuulunud mitme impeeriumi koosseisu. Reisihuviline leiab siit kõike: keskaegseid linnu, rohelisi viinamarjaväljasid, sooja merevett ja maitsvaid kohaliku köögi hõrgutisi.

Sitsiiliat võib õigustatult nimetada Itaalia pärliks, sest paljudele üllatuslikult asub just Sitsiilias 70% kogu Itaalia vaatamisväärsustest.

Sitsiiliast leiab võimsaid mägesid ja imeilusaid valgeid randasid, rohuga kaetud künkaid, kus talupojad kitsi karjatavad ning ajaloolisi kultuurilinnasid, rannikukaljudesse ehitatud kalurikülasid ning küngastel laiuvaid viinamarjaistandusi, sidruniaedu ning oliivipuid.

Vaadata on sellel kaunil saarel palju – pealinn Palermo, ajaloolised Catania ja Sürakuusa, Agrigento ja Selinunte templid, muinasjutuline Taormina ja sealne kreeka-rooma teater, keskaegne kaluriküla Cefalu ja palju muud. Saare kõrgeimaks punktiks on kuulus tulemägi Etna, mis saates aeg-ajalt oma nõlvadele tumedat tuhka, ei lase enda olemasolu kunagi päriselt unustada.

Sitsiiliat ümbritsevad kolm merd – Türreeni, Joonia ja Vahemeri ning seetõttu on saareelanikud olnud läbi aegade tublid meresõitjad ja kalurid. Sitsiilia kööki iseloomustab mereandide rohkus: palju süüakse kala, krevette ja kaheksajalgu, kuid lisaks valmistatakse ainult sellele saarele omasel viisil juurvilju, kana- ja lambaliha ning maiustusi. Loomulikult ei puudu sitsiillaste toidulaualt ka traditsiooniline pasta kõikvõimalike kastmetega. Künklikel mäenõlvadel sooja päikese käes küpsenud viinamarjadest valmistatud vein on hea ja huvitava maitsega.

Kui maailmas on olemas paik, kus majad on kui muinasjutust, loodus nagu pildiraamatust, päike ja meri nagu postkaardilt, siis on see – Sitsiilia. Lisaks maitsev toit ja sõbralikud sitsiillased – puhkus sellel imelisel saarel on unustamatu!

Kliima

Temperatuur on suvel ca 30° ega lange ka talvel eriti alla 15°.

Ekskursioonid

Etna- Ekskursioon viib meid Euroopa kõrgeimale tulemäele – Etnale. Tänu viljakale pinnasele on Etna nagu üks suur roheline aed, mille nõlvad on kaetud oliivisalude, tsitruseliste ning teiste viljapuude, viinamarjaväljade ning erinevate aromaatsete taimedega. Päris vulkaani tipu ümbruses aga muutub pinnas kõrbemaastikuks, kus leidub vaid veidi sammalt.

Ristiisad ja Sitsiilia külad – Kaunid loodusvaated, rahulik kohalik elu, kitsad tänavad – see on tänapäeva Sitsiilia mägikülade elu. Aga mitte alati ei ole see olnud nii – maffia on jätnud oma jälje nii inimeste hinge kui ka Sitsiilia ajalukku. Loomulikult on osanud Hollywood selle kõik menukaks filmiks vormid. Külastame maalilist Savocat ja Forza d’Agròt, käime kirikutes, jalutame mööda kitsaid tänavaid ja tutvume paikadega, kus kuulsat Ristiisa filmi tehti.

Sürakuusa- Rahvusvaheline ekskursioon. Reis viib meid juba piiblilehekülgedelt tuntud Sürakuusasse. Tänapäeval on tegemist UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluva piirkonnaga, mis kätkeb endas rikkalikku kreeka kultuurilugu. Sellest ajaloolisest linnast on pärit mitmed suurkujud, näiteks Archimedes. Ekskursiooni käigus jääb vaba aega ka linnaga tutvumiseks.

Lipari ja Vulcano – Rahvusvaheline ekskursioon. Merereis tulikuumadele saaretele. Sõidame hommikul Milazzosse, kust läheme laeva peale ning võtame suuna Lipari saarele. Peatume Marina Lunga sadamas, kus saab külastada arheoloogiliste väljakaevamiste ala (lisatasu) või vanalinna. Seejärel seilame Vulcanole-tulejumala kodusaarele. Vulcanol jääb aega lõunatamiseks (lisatasu), sisseostude tegemiseks või saare kuulsate termaalvete ja mudavannide külastamiseks.