KORFU

 

KORFU

Korfu on Kreeka üks rohelisemaid saari – mäenõlvu katvad lugematud oliivi- ja männisalud pakuvad koos väikeste türkiissiniste lahesoppidega hingematvaid vaateid. Saarel on suur valik erinevaid randu – liivaseid ja kiviseid, laiemaid ja kitsamaid. Osa rannasoppe on ligipääsetavad ainult merelt ja Korfu lähinaabruses on mitu väikesaart, kuhu korraldatakse laevaretki. Hüpake paadist kristallpuhtasse vette ujuma, nautige merd ja päikest. Saare põhjaosa paikneb praktiliselt vastu Albaaniat, nii et sealgi tasub ära käia.

Kuurordid ja rannad

Barbati – siinne rand on pikk ja valge kiviklibune. Pakutakse erinevaid veespordivõimalusi, saadaval on päikesevarjud ja kummipaadid. Tegu on sinise lipu rannaga (vastab puhta ja hoolitsetud ranna standarditele). Kuurort on sobilik nii perekonnale kui ka neile inimestele, kes tahavad kombineerida oma puhkust nii rahu ja vaikuse kui ka soovi korral elavama atmosfääriga. Siin on mõned tavernid, supermarket ja suveniiripoed. Albaania rannik on lähedal, selge ilmaga on see nähtav. Rannas asub St Nikolase kirik.

Benitses – rannikuala on väga arenenud turismipiirkond. Hotellid, tavernid, restoranid ja ööklubid. Tihe taimestik ja kaunid rannad (sinise lipu rannad, s.t. vastavad puhta ja hoolitsetud ranna standarditele) on sellele rajoonile omased. Rannad on siin enamasti karedad kiviklibused ja vaid veidi pehmet liiva on merepiiril, ujumiseks on spetsiaalsed platvormid ja muulid. Laias valikus veespordivõimalusi, rentida saab ka mootorpaate. Tänapäevalgi on Benitseses võimalik näha rooma saunade varemeid, kus on kaunis mosaiikpõrand osaliselt säilinud.

Dassia – vaatamata kiviklibusele rannale on Dassiast viimaste aastate jooksul saanud üks kosmopoliitsemaid ja populaarsemaid puhkekohti turistide seas. Einestamiseks on palju erinevaid taverne, snäkk-baare, pizzarestorane ja muid suhteliselt soodsaid söögikohti. Rohkelt erinevaid veesportimisvõimalusi. Hotelle on igale maitsele alates apartementidest kuni tipptaseme hotellideni välja. Pikk, kuid kitsas kiviklibune rand (sinise lipu rand, s.t. vastab puhta ja hoolitsetud ranna standarditele) ühtib sujuvalt poolkaarekujulise lahega. Ujumisplatvormid.

Gouvia – Gouvia kuurort ulatub merest kuni rannikuteeni ning on laienenud kuni naabrusesoleva Kontokalini välja. Siin on kaunid rannad ja puhas merevesi (sinise lipu rand, s.t. vastav hoolitsetud ja puhta ranna standarditele). Kuurortis on hästiarenenud turismi infrastruktuur. Võimalus näha Veneetsia mereväebaasi (aastast 1778) varemeid. Gouvia pakub aktiivset ööelu, samas ka looduslikult kauneid paiku, kus saab rahu ja privaatsust nautida. Rannad on kitsad ja liiva-kiviklibusegused. Siin pakutaks laias valikus veespordivõimalusi ja paadireise. Gouvias leiab turist rohkelt baare, restorane ja kreeka taverne.

Ipsos – turistide poolt vägagi armastatud kuurort. Avara ja ilusa rannaga (sinise lipu rand, s.t. vastav puhta ja hoolitsetud ranna standarditele), kus pakutakse kõikvõimalikke veespordivõimalusi. Taamal olev Pantokratori mägi, mille nõlvad on kaetud lopsakate oliivisaludega, lisab puhkekohale veelgi enam sarmi. Siinne rand on pikk, kitsas, kiviklibune ja ühendatud imetillukese sadamaga. Lai valik kiirtoitlustuskohti, kohalikke taverne ja pubisid.

Kassiopi – populaarne kuurort, kus on restoranid, tavernid, oma väljak ja sadam. Paljud linna kitsad tänavad viivadki just randa. Kiviklibused rannad, mis on ujumiseks turvalised, piiravad sadamat mõlemalt poolt. Kuurort on rajatud antiikse asula kohale, mis Rooma perioodil õitses, just tänu oma geograafilise ja meretee strateegiliselt suurepärase asukoha tõttu. Muistsel ajal oli siin Zeusi pühamu. 14. sajandist pärineva lossi varemeid on võimalik mäel praegugi veel märgata. Söögikohti on siin igale maitsele ja rahakotile alates kohalikest tavernidest kuni uhkete restoranideni välja.

Kontokali – Korfu linnast 4 km kaugusel asuv kaunis kuurort, mis on populaarne ka oma jahisadama tõttu. Siin on lai valik restorane, taverne ja ka mõningaid baare. Selles kuurortis on rannad liiva-kiviklibusegused ja kuna siinne vesi on madal, siis sobilik ka lastele ujumiseks. Lisaks randadele on siin ka avalikke ujumisbasseine, mille kasutamine on tasuta. Kohalike restoranide tase on üldjuhul kõrge ning need pakuvad enamjaolt kala-ja mereande.

Messonghi – puhkekeskus, mis on Korfu linnast 22 km kaugusel. See on saare üks vanimaist kuurortitest. Pakub suurepärast lõõgastust ja kui Teil tekib soov aktiivse meelelahutuse järele, siis seda pakub naabrusesolev Moraitika kuurort. Rikkalik valik restorane, super-ja minimarketeid, pagariärisid ja baare. Kõik eelmainitu on vaid jalutuskäigu kaugusel, kuid samas piisavalt kaugel, et uni öösel häiritud ei saaks. Rand on pikk ja segu liivast ning kiviklibust. Pakub veespordivõimalusi.

Moraitika – mereäärne kuurort, mis paikneb Mesoggi jõe suudmes. Siin on 3. sajandist e.Kr. pärinev tilluke tempel, mis viitab paiga asustusele juba neoliitikumi perioodil. Rand on pikk ja liiva-kiviklibusegune. Pakub veespordivõimalusi. Laias valikus taverne ja kiirtoidukohti.

Paleokastritsa – tõenäoliselt kauneim koht tervel saarel, sest siin on vaated lausa hingematvalt kaunid ja seda ükskõik kuhu pilku pöörates. Siin on kokku neli lahte ja nendevaheline transport toimub takso-paatide abil. Jalutades mööda käänulist teed küla suunas on võimalik oma teel kohata laias valikus kaupluseid ning taverne. Vaatamata sellele, et diskoteekide valik on siin piiratud, siis folklooriõhtuid korraldavad pea kõik tavernid. Siinne Neitsi Maarja klooster rajati 1225.a., aga ehitis, mida tänapäeval näha on võimalik pärineb 18.-19. sajandist. Võimalus külastada muuseumit, kus on nii Bütsantsiaja kui ka post-Bütsantsiaja ikoone. Lahes olev pisike Kolovri saar on legendi kohaselt tegelikult piraadilaev, mille neitsi Maarja kiviks muutis, et kaitsta kloostrit ja kohalikke elanikke. Rand on peamiselt kiviklibune. Üliselge sinakas-rohekas merevesi on tavaliselt külm maa-aluste puhtavee voolude tõttu. Siinne merevesi on sügav ja väikelastele veemõnude nautimiseks raskendatud.

Perema – kuurort, mis asub Korfu linnast 5 km kaugusel lõuna suunas. Lennujaamale lähedalolev puhkekoht, mis on turistide hulgas populaarne. Tegu ei ole väga elava ja kiireloomulise kuurortiga. Mõned minimarketid ja restoranid, kus põnevamaks ööeluks tasuks siiski pealinna minna. Rannad on kiviklibused ja just siin avastas tuntud kirjanik Gerald Durrell Korfu veetaimestiku-loomastiku.

Sidari – saare põhjaosa arenenuim kuurort, kus loodus oleks justkui voolinud merest kõrguvatest liivakividest kanali – Armastuse kanal (Canal d` Amour). Suuremalt jaolt on rannaosad pikad ja kitsad, mis on kaetud kiviklibu-liivaseguga. Vesi on siin väga madal ja soe. Lisaks muudele veespordivõimalustele saab siin kanuuga sõita. Kuurortis on üle 40 taverni, mis kõik pakuvad erinevaid ja huvitavaid roogasid.

Ekskursioonid

Albaania – Sõidame laevaga Korfu ranniku lähedal paiknevasse Albaania lõunaossa. Kohapeal tutvume iidse Butrinti linnaga. Kreeka meditsiinijumal Asclepiusele pühendatud antiiklinna varemed kuuluvad Unesco maailmapärandi nimekirja ning on ühed paremini säilinud kogu Vahemere piirkonnas. Peamiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad 4. saj eKr pärinev Kreeka-Rooma teater 1500-le pealtvaatajale, Asclepiuse pühamu jpm. Butrint ei jäänud peale Kreeka ja Rooma puutumata ka teiste suurriikidest, võib märgata nii Itaalia kui Prantsusmaa mõjutusi. Butrinti Veneetsia kindlusest avaneb ümbruskonnale imeline vaade. Peale antiiklinna külastamist sööme lõunat kohalikus buffet restoranis ja peale seda jääb veel vaba aega ka Agii Saranda linnas jalutamiseks.

Blue Lagoon ja Syvota – Alustame merereisi Benitsese sadamast ning seilame piki Kofu idarannikut Bela Vraka pisikestest saarekestest ümbritsetud maalilisse lahesoppi. Siinsetes kristallpuhastes vetes teeme ujumispeatuse. Laeval laenutatakse ka snorkeldamisvarustust. Edasi sõidame Blue Lagooni randa. Laeval pakutakse lõunat (hinnas), joogid lisatasu eest. Soovijad saavad laevalt ujuma minna. Seejärel jõuame lühikese laevasõidu järel mandri-Kreeka lääneranniku väiksesse kuurortlinna Syvotasse. Siin jääb u 2 tundi vaba aega, mille kestel võib peesitada rannas, jalutada linnkese kitsastel tänavatel või nautida Kreeka köögi hõrgutisi mõnes sadamapiirkonna arvukatest tavernidest. Tagasisõit Benitsesesse.

Saareekskursioon – Saareekskursiooni käigus saame hea ülevaate Korfu kaunimatest paikadest. Külastame Austria-Ungari keisrinna Elisabethile ning Saksamaa keiser Wilhelm II-le kuulunud Achillioni paleed. Saaretuuri alustame väikese jalutuskäiguga Korfu linnas, kus külastame ka Püha Spiridonile pühendatud linna peakirikut. Teel Paleokastritsasse imetleme bussiaknast maalilist Pontikonissi saart, tuntud ka Hiirte saare nime all. See on kahtlemata enimpildistatud vaade Korfu saarelt. Näeme populaarset Paleokastritsa kuurorti ning samanimelist 13. sajandist pärit mungakloostrit, mis paikneb kõrgel mäe otsas ning on tegev ka tänapäeval.

Paxos ja Antipaxos- Korfu linnast lõuna poole seilates avanevad meile suurepärased vaated Korfu saarele ja selle väikestele kaluriküladele. Külastame legendikohaselt merejumal Neptuni kolmhargiga loodud Paxose saart. Imetleme kauneid Antipaxose saare merekoopaid.