MALLORCA

MALLORCA

Kristallselged Mallorca rannikuveed uhuvad nii massiivseid rannakaljusid kui idüllilisi lahesoppe, mille laiadel liivarandadel päikesekummardajad rannamõnusid nautivad. Päikesest küllastudes võib rendiautosse hüpates end juba hetke pärast ehedast Hispaania suurlinnast ning ühtlasi saare parimast ostupaigast, pealinn Palma de Mallorcast leida.

Mallorcal leiavad nii pered kui täiskasvanud puhkajad eest mitmekesise kuurordivaliku, kaunid rannad, mugavad hotellid ning mitmekülgset tegevust varahommikust hilisõhtuni. Saare parimad matkarajad asuvad Puerto de Sólleri ümbruses, Alcudia lahe piirkond pakub mõnusaid jalgrattaretki, lastega võib lustida Alcudia ja Magallufi veeparkides. Magallufi ja selle naaberkuurordi Palma Nova ööelu kestab varajaste hommikutundideni.

Alcudias

Alcudias ootab teid Mallorca kauneimaks peetav 14 km pikkune liivarand, palju erinevaid sportimisvõimalusi ning põnevad ajaloolised vaatamisväärsused. Palju põnevat on ka väikestele reisijatele – umbes 1 km kaugusel asub veepark, Puerto de Alcudia väikeses loomaaias saab näha koduloomi ning poniga ratsutada.

Alcudia läheduses paikneb 2 golfiväljakut – Golf Alcanada ja Golf Pollença. Siin on tenniseklubi Las Palmeras, kardirada ja ratsabaas. Randades võib tegeleda lohesurfi ning purjelauasõiduga, sukelduda ja snorkeldada. Piirkonnas on mõnus jalgrattaga ringi sõita ning matkata. Saadaval on märgistatud matkaradadega kaardid, mille võib endale eelnevalt välja printida ka Alcudia turismiameti veebilehelt.

Alcudia tähtsaimaks vaatamisväärsuseks peetakse roomlaste aegu asutatud igivana Pollentia antiiklinna varemeid.

Santa Ponsa

Sümpaatne ja rohelusse uppuv Santa Ponsa on perepuhkuseks justkui loodud. Varjulise lahesopi ümbruses on kõik vajalik jalutuskäigu kaugusel: eelkõige muidugi männimetsaga ääristatud lauge merepõhjaga rand ning mitmekesine valik hotelle, restorane ja baare.

Lastega on mõnus veeta päev veepargis või Marinelandi mereloomade pargis.

Rahulikule kuurordielule toob vaheldust lühikese bussisõidu kaugusel paiknev pealinn Palma ning sealsed mitmekesised vaatamisväärsused ning sisseostuvõimalused.

Ekskursioonid

Saareekskursioon & Formentor –Mallorca lääne- ja põhjaosa looduskauneid paiku tutvustav ringsõit. See on ekskursioon neile, kes tahavad tutvuda kohaliku elu-oluga ja nautida kauneid loodusvaateid. Päeva alustame kohaliku turu külastusega Pollenças. Edasi suundume Port Pollençasse ning sealt laevaga (sõltub ilmastikust) imeilusasse Formentori lahte. Pärast laevasõitu jätkame bussisõitu üle Formentori poolsaare – neilt kôige pôhjapoolsematelt kôrgetelt kaljudelt avaneb unustamatu panoraamvaade Vahemerele ja Pollença lahele. Formentorist suundume Puerto de Sólleri, kust sõidame originaalse 19.saj. linnatrammiga läbi apelsinisalude Solleri väikelinna. Tagasi Palmasse reisime unikaalse 20.aastatest kasutusel oleva rongiga.

Palma de Mallorca & Hamsi koopad – Tutvume Mallorca pealinna vaatamisväärsustega, mille hulgast tähelepanuväärseim on 13.sajandil alustatud gooti stiilis majesteetlik Palma katedraal. Seejärel sõidame saare idaossa. Teeme peatuse kuulsate Majorica pärlite valmistamise poolest tuntuks saanud Manacori piirkonnas. Vabrikupoest saab ehteid ka kaasa osta. Seejärel suundume muinasjutulistesse Hams-i stalaktiidi- ja stalagmiidikoobastesse ja vaatame maa-aluse järve ääres lühikest muusikalist esitlust.

Son Amari varietee –Professionaalne õhtune etendus, kus esinevad mustkunstnikud, lauljad ning professionaalsed tantsijad flamenco, Iiri stepptantsu ja teiste tantsunumbritega. Tähelepanu väärib ka tipptasemel valgus- ja lasertehnika. Hinna sees on kolmekäiguline õhtusöök, vein ja vahuvein. Õhtu lõpetab kaunis vee- ja lasershow.