BELEK

BELEK

Belek on üks Antalya noorimaid kuurorte, mis asub Tauruse mägede ja Vahemere randade vahel, poolel teel Antalya ja Side vahel, kõigest 30 km kaugusel lennuväljast, antiiklinnade Aspendose ja Perge lähedaBelek on kaasaegne hotellide piirkond, üks maailma suurimaid turismiprojekte, mis on suunatud ainult mainekate hotellide ehitamisele. Piirkonna eripäraks on suured võimsate mändide ja eukalüptidega metsad, mis mere ja lõputute kuldsete liivarandade poole alla laskuvad. Belek sobib suurepäraselt rahulikult mõõdukaks, aga samal ajal väga mugavaks, puhkuseks. Siin on kolmsada päeva aastas päikesepaisteline ilm, mõnusalt soe õhk ja vesi. Laiad liivarannad, puhas vesi ja rikkaliku elustikuga metsad teevad Belekist aastaringselt meeldiva puhkekoha. Liivane rand, ujumisbasseinid, spordiüritused, mitmesugused meelelahutused ja kõik muu, mida ainult hing mere ääres ihaldab, on selles suurepärases puhkekohas olemas.

Linnas on meeldiv atmosfäär, huvitav arhitektuur, iidse ajaloo hõng, arheoloogilised oaasid, muuseumid ja idamaa basaarid, kust leiab muinasjutulisi idamaiseid väärtasju ja vaipu – ja kõige selle üle troonib vürtside ja tee ahvatlev hõng. Siin võib lausa igal sammul imetleda ja vääriliselt hinnata kohalike käsitöömeistrite imelisi töid. Belekis on väga palju kohvikuid ja restorane, meenepoode ja supermarketeid.

Belekis ei ole 3* hotelle, on vaid 4-5* hotellid, millest enamikul on oma suur territoorium ja nad asuvad rannale kõige lähemal. On ka aastaringselt töötavaid hotelle. Peamiselt on need mainekad, originaalse arhitektuuriga, hotellimajanduse tehnoloogia viimase sõna järgi sisustatud, nooblid hotellid. Sisuliselt kõik meelelahutused nagu diskoteegid, kabareed, populaarsete türgi estraaditähtede kontserdid ja show-programmid, on koondatud hotellidesse. Paljudes hotellides on oma SPA-keskused ja veepargid.

Aktiivseks puhkuseks on siin kõik võimalused olemas, on jalgpalli-, tennise- ja korvpalliväljakud. Belek on kuulus ka oma golfiväljakute poolest. 1944. aasta lõpus avati Belekis kõigile rahvusvahelistele standarditele vastav Rahvuslik Golfiklubi. Harmooniliselt Tauruse mägede lumiste tippude ja järvede taustal männi- ja eukalüptisaludesse sulanduvas klubis on oodatud igal tasemel mängijad.

Belekit peetakse ka linnuparadiisiks. Selle vahetus läheduses on 109. linnuliigi laulust rõkkav(kaasa arvatud öökull ”tuto-alba”, Beleki sümbol) Köprülü kanjoni rahvuspark. Just siin, Beleki rannas, muneb juba 95. miljonit aastat oma munad haruldane kilpkonn caretta-caretta. Beleki ümbuskonna teedel on üleval hoiatavad sildid „Ettevaatust, kilpkonnad”. Köprülü kanjon on haruldaselt hea koht mitte ainult jalgsimatkadeks, vaid ka kaljuronimiseks ja raftinguks – parvedel mööda Köprülü mägijõge laskumiseks.

Kuurordi läheduses asuvad kahe antiiklinna, Perge ja Aspendosa, varemed. Perges asub suurepärane hellenismi ajastust pärit staadion ja väravad, Aspendos aga on kuulus oma võimsa antiikajast pärit amfiteatri poolest, kus tänapäeval peetakse igal aastal ooperi- ja balletifestivali. Akustika on siin sedavõrd hea, et isegi viimastesse ridadesse kostab ära keset lava maha kukkunud mündi kõlin. Vaatamata hotellides pakutavale rikkalikule meelelahutuste valikule on puhkus siin ikkagi rahulik ja õdus, lubab unustada argipäeva sagina ning tunda rahus rõõmu haruldaselt ilusast loodusest ja puhtast tervendavast õhust.l.