FARO

FARO

Faro linn on Algarve piirkonna halduskeskuseks, kus elab ~55 000 inimest. Kõige esimesena asustasid piirkonna roomlased; hiljem sai Farost mauride valitsusala keskus. Linna kõige muljetavaldavamad hooned pärinevad aga katastroofiliste tagajärgedega 1755. aasta maavärina järgsest ajast. Vanalinna keskel asetseb 13. sajandi katedraal vastakuti 18. sajandist pärit episkopaalpaleega. Läheduses asus ka klooster, millest nüüdseks on saanud arheoloogiamuuseum. Barokkstiilis rajatud Nossa Senhora do Carmo kirik paelub oma rikkalikult kaunistatud interjööridetailide ja kullatud altariga. Kui astute mõned sammud turistide poolt külastatavatest tänavatest eemale, leiate end hoopis teistsuguses linnajaos, kus domineerivad lopsakate puudega rahulikud pargid ja alleed.

Ekskursioonid

Quarteira turg – Tutvume Algarve suurima ja vanima iganädalase mustlasturuga, kust saate osta nahktooteid, riideid, jalatseid, kotte, käsitööd jne. (ärge unustage hinna üle tingida!). Seejärel väljasõit Vilamoura jahisadamasse, mis on suurim omataoline kogu Euroopas.

Dziibisafarii- Avastage koos džiibijuhist giidiga Algarve maapiirkondi sealsete traditsioonide ja avanevate hämmastavate vaadetega. Peale põgusat lühitutvustust viib autojuht teid nautima kauneid vaateid Boliqueime piirkonnas. Lombada külas tutvustatakse teile kohalikku traditsioonilist korvipunumist. Algarve piirkonna kõige traditsioonilisem ja algupärasem küla (Alte) toob nähtavale piirkonna tüüpilisemad arhitektuurišedöövrid. Peale korgipuude peatust jõuame Quinta do Freixo talupidamisesse. Sealses viinakojas avaneb teil võimalus maitsta kuulsat medronho’t (tulivesi) ja mahetoodanguna valminud keediseid.

Avasta Lääne- Algarve – Algarve lääneosa ringkäigul näete ühe päeva jooksul Lääna-Algarve kõiki olulisemaid vaatamisväärsusi. Algarve iidne pealinn Silves on tulvil ajalugu – siin asuvad mauri kindlus, rooma sild ja 13. sajandi gooti katedraal. Algarve kõrgeim mägi on merepinnast 902 meetri kõrgusel asuv Fóia. Siit paistab peaaegu terve rannikujoon. Teeme pildistamispeatuse Euroopa edelapoolseimas tipus – St. Vincent’i neemel, mida kunagi nimetati ka „maailma lõpuks‟. Lagose linnas on teil vaba aeg, et tutvuda sajandite taguste oluliste mälestistega. Päeva lõpetame veidrate kivimoodustiste ja põnevate koobastega Ponta da Piedade’s.

Koopad ja delfiinid – Teid ootab kruiisireis fantastilisel laeval piki Algarve rannikut Albufeira meresadama ja Carvoeiro ranna vahelisel alal. Võrratuid emotsioonid ja lõõgastust on garanteeritud. Kruiisi vältel avaneb meil võimalus avastada suurejoonelisi koopaid, kaljumoodustisi ja jahutada end ookeanivees. Tagasiteel eemaldub meie laev rannikust, et teha algust delfiiniotsingutega.

Sevilla linnaekskursioon – Hispaania üheks kauneimaks linnaks peetav Andaluusia pealinn Sevilla on elegantne ja kaasaegne, kuid samal ajal on siin suudetud säilitada põnevad kohalikud traditsioonid. Jalutame mööda rahvusvahelist Ibeeria-Ameerika näitust võõrustanud paviljone. Külastame Maria Luiza parki ja maailma suurimat gooti katedraali ja Alcazari kuningapaleed.

Lissaboni linnaekskursioon- Portugali pealinna jõudmiseks sõidame esmalt läbi riigi suurima provintsi Alentejo, mis on tuntud oma väikeste külakeste, võluvate losside ja kloostrite, kvaliteetseid veine tootvate viinamarjaistanduste ja korgitammede kasvanduste poolest. Enne Taguse jõe kaldaid ühendava 25. aprilli rippsilla ületamist teeme peatuse majesteetliku Kristuse skulptuuri juures ja naudime kordumatud vaadet Lissabonile. Seejärel siirdume vaatamisväärsuste juurde, mis asuvad linna sees . Külastame linna ajaloolist piirkonda – Belém’is asuvat Jerónimos’e kloostrit , Portugali avastuste monumenti ja Belém’i torni ning kuulsat vana mauride linnaosa Alfama’t.