SANTORINI

SANTORINI

Imekaunis Santorini on maailmakuulus oma võrratute päikeseloojangute ning mäenõlvadele rajatud lumivalgete külade poolest. Mägine läänerannik on vaadete nautimiseks ideaalne. Mõned meie hotellid paiknevad kõrgel kraatrinõlval paiknevas Imerovigli külas ning saare kõige kuulsamas maalilises Oia külas. Enamik hotelle asub aga Kamaris ja Perissas – saare ida-ranniku kuurortides, kus puhkajaid ootavad kaunid rannad ja suur valik söögikohti ning õhtuveetmisvõimalusi.

Ekskursioonid

Kaunis Santorini – Heidame pilgu saare väikeküladele. Käime Mesa Gonias, külas, mis 1956.a. maavärinast alates on osaliselt varemeis ja mahajäetud, samuti vaatame küla õigeusukirikut. Sisemaal Pyrgoses näeme vanu elamuid ja Veneetsia kindluse varemeid. Astume sisse ka ühte saare paljudest veinikodadest, kus saab kohalikku toodangut kaasa osta. Külastame Santorini ilmselt enim tuntud küla, kõrgel kaljupangal asuvat Oiat, kus meil jääb vaba aega kaunite vaadete nautimiseks ning söömiseks.

Päikeseloojangukruiis – Pealelõunal seilame piki Santorini läänerannikut, imetleme võimsaid vaateid ning väikseid naabersaari. Teeme ujumispeatuse lahesopis, kuhu suubuvad kuumaveeallikad muudavad merevee mõnusalt soojaks. Seejärel sõidame “väikseks Santoriniks” kutsutavale Thirassa saarele, kus naudime maitsvat õhtusööki sadamatavernis. Õhtu lõppeb merel imetledes Santorini kuulsa päikeseloojangu kirkaid värve.

Laevaga snorgeldama – Santorini kuulus laavarannik ja kirgas merevesi pakuvad snorgeldamishuvilistele piisavalt põnevaid elamusi. Vees näeb laavakivimoodustusi ja väikseid mereasukaid nagu kalu, karpe, meritähti ja käsni. Tihti jääb pilgu ette isegi mõni kalmaar.