LANAZAROTE

 

LANAZAROTE

Lanzarote on Kanaari saartest kõige erilisem ja omanäolisem. Saart ilmestab ebamaiste vulkaaniliste vormide ja värvidega kuumaastik. Selle nautimiseks on parim paik Timanfaya rahvuspark, kus maapind on kõigest 10 cm sügavusel ikka veel tulikuum – kuni 350° C!

Lanzarote madalate valgete majadega kaunid väikelinnad ja külad harmoneeruvad ideaalselt ümbritsevate roheliste aedade ja tumeda laavapinnasega. Selle eest tuleb tänada saarelt pärit maailmakuulsat arhitekti Cesar Manriquet, kelle kontseptsiooni kohaselt on Lanzarotest väga oskuslikult ja loodust säästvalt saanud piltlikult öeldes üks suur vabaõhumuuseum. Puhkajate käsutuses on hotellid, rannad, sportimisvõimalused, teemapargid ja loodusrajad. Loomulikult ei puudu Lanzarotel ka liivarannad, mille värv kõigub mustjatest kuni kuldkollaste ning isegi valgeteni.

Puerto del Carmeni kuurorti ääristab kuue kilomeetri pikkune liivarand ning kaupluste ja hubaste restoranidega promenaad. Playa Blanca kuurordis ootab teid lõõgastav ja rahulik puhkus.

Playa Blanca

Lanzarote lõunatipus asuv Playa Blanca on kasvanud väikesest kalurikülast luksuslikuks ja sümpaatseks puhkusekuurordiks. Playa Blanca heatasemelised hotellid asuvad randade lähistel.

Papagayo kaunis liivarand sobib suurepäraselt rahulikku puhkust eelistavatele lastega reisijatele. Mõnusas kuurordikeskuses ja kaunil rannapromenaadil on palju häid restorane.

Müstiliselt kaunis vulkaaniline maastik ning kunstnik César Manrique klassikaline valge arhitektuur eristavad Lanzarote saart teistest Kanaari saartest.

Puerto del Carmen

Tänu lauge merepõhjaga rannale ning mitmekülgsele teenusevalikule on Puerto del Carmen üks lastega perede lemmikuid! Kuue kilomeetri pikkuse kristallselge veega liivaranda ääristab jalakäijate promenaad, kus leidub nii butiike kui võrratuid kalarestorane. Meie hotellivalikus on nii lihtsaid apartemente kui luksuslikke villasid.

Parim paik Lanzarote kuulsa kuumaastikuga tutvumiseks on Timanfaya rahvuspark, mille laavakividega kaetud pinnast ilmestavad hiiglaslikud vulkaanid. Lapsi rõõmustab lähedalasuv Rancho Texas Park, kus saab ka merilõvidega ujuda.

Ekskursioonid

Jameos del Agua – Meeleolukas õhtu maalilistes koobastes, mis tekkisid u 3000 a tagasi võimsa vulkaanilise tegevuse tagajärjel ja on osa piirkonda hõlmavast Atlantida vulkaaniliste koobaste ahelikust. Koobastes on mitmed erakordselt selge veega maa-alused järved, kus elavad haruldased albiinokrabid. Naudime maa-aluses kontserdisaalis muusikat ning kolmekäigulist õhtusööki koos veiniga

Saareekskursioon –Tutvume nii saare lõuna- kui põhjaosaga. Alustame päeva Lanzarote ühe silmapaistvaima vaatamisväärsuse, Timanfaya rahvuspargiga. Sõidame mööda vulkaanilist maastikku, mille müstilised vormid ja erilised värvid kedagi ükskõikseks ei jäta. Degusteerime La Geria veinikeldri veine ning naudime kanaari lõunasööki. Päev jätkub kaunite vaadetega Mirador del Riol. Käime ka La Corona vulkaanist purskunud laavajõe uuristatud tunnelis: Cueva de los Verdes. Päeva lõpetuseks külastame Kaktuste aeda, kus kasvab ligi 7000 kaktust.

Teguise turg ja Cesar Manrique – Saare keskosas paiknev Teguise oli 15.sajandist kuni 19.sajandi keskpaigani Lanzarote pealinn ning kuulub saare vanimate ja arhitektuuriliselt kauneimate linnade hulka. Tänapäeva Teguise on oluliseks kultuuri- ja käsitöökeskuseks. Kord nädalas toimuv Teguise turg toob siia rahvast üle kogu saare. Lisaks tavapärasele turukaubale saab osta ka ehedat Kanaaride käsitööd. Aega sisseostude tegemiseks jääb umbes 2 tundi. Tequisest sõidetakse edasi Taro de Tahichesse, kus asub Cesar Manrique kodu. Kuulus Lanzarote kunstnik elas seal 1960-ndatel aastatel. Nii nagu kõik Cesar Manrique poolt loodu, järgis kunstnik ka oma kodu ehitades looduse vorme. Manrique maja on hea näide sellest, kuidas inimene saab oskuslikult ära kasutada looduse poolt loodut seda rikkumata. Maja on ehitatud laavavälja erinevatele tasanditele, kasutades ära nii laava poolt uuristatud tunneleid kui ka laavamulle.

Rancho Texas Park – Rancho Texas Park on teemapark, kus on palju erinevaid loomi – krokodillid, kilpkonnad, preeriakoerad, merilõvid, valged tiigrid. Iga päev toimuvad papagoi-, kotka- ja merilõvishowd. Lapsed saavad indiaanikülas aardeid ja kulda otsida või Splash basseinialal lustida. Pargis on ka bassseiniala ning indiaaniküla.